ANT6-3 9W White Hide away LED Warning Light
ANT6-3 9W Hideaway LED Light head
Model: ANT6-3
- 3 PCE LED warning Light Hideaway Light Head
- Professional Series
- Surface Mount Light or Head/Tail Light install
- Ultra Small and Light Weight
- Waterproof
- Advanced Heat Management
- Application: Emergency Services / Car / Truck / Plant / Machinery
| PATTERNS | 19 Self Contained |
| SIZE | 38dia x 25 mm |
| LENS | CLEAR |
| LEDs | 3W X 3PCS |
| VOLTAGE | 10-30VDC |
| STANDARDS | EMC |
| LED COLOURS | AMBER, WHITE, RED, BLUE |
(P_498201475)
| SKU | P_498201475 |
| Brand | 911 Signal |
| Shipping Weight | 0.0650kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.095m |
| Shipping Length | 0.075m |
| Shipping Cubic | 0.000285000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other UAG Services users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
3W Dual Colour Amber/White LED Warning Light Head
$40.00 ex.GST
6W 180° Dimmable Amber LED Warning Light Head (Sur
$80.00 ex.GST
C9 27W LED Warning Light Head
From $100.80 ex.GST
E3 9W LED Warning Light Head
From $64.00 ex.GST
E4 12W LED Warning Light Head
From $60.00 ex.GST
More info