E4 12W White LED Warning Light Head
E4 12W TIR LED light head
Model: E4
- 4 PCE LED warning Light Head
- Professional Series
- Specially Designed Reflector Amplifies Light output
- Surface Mount Light and Bracket Mount optional
- Rugged and waterproof
- Application: Emergency Services/ Car / Truck / Plant / Machinery
- LED warning lights for emergency vehicles, Ambulance, Police, Fire
| PATTERNS | 19 |
| SIZE | 146 x 45 x 24 mm |
| LENS | TIR |
| LEDs | 3W X 4PCS |
| VOLTAGE | 12-24VDC |
| STANDARDS | SAE J595, CLASS 1 |
| LED COLOURS | Amber, White, Red, Blue, Red/Blue |
(P_334384859)
| SKU | P_334384859 |
| Brand | 911 Signal |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
| Shipping Width | 0.175m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.055m |
| Shipping Cubic | 0.000385000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other UAG Services users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
3W Dual Colour Amber/White LED Warning Light Head
$40.00 ex.GST
6W 180° Dimmable Amber LED Warning Light Head (Sur
$80.00 ex.GST
ANT6-3 9W Hide away LED Warning Light
From $55.44 ex.GST
C9 27W LED Warning Light Head
From $100.80 ex.GST
E3 9W LED Warning Light Head
From $64.00 ex.GST
More info