HL6 18W White LED Warnign Light Head
HL6 18W LIN LED Warning light head
Model: HL6
- 6 PCE LED warning Light Head
- Professional Series
- Specially Designed Reflector Amplifies Light output
- Surface Mount Light and Bracket Mount optional
- Rugged and waterproof
- Application: Emergency Services/ Car / Truck / Plant / Machinery
- LED warning lights for emergency vehicles, Ambulance, Police, Fire
| PATTERNS | 19 |
| SIZE | 120 x 42 x 25 mm |
| LENS | LIN |
| LEDs | 3W X 6PCS |
| VOLTAGE | 12-24VDC |
| STANDARDS | ECE R10 03 |
| LED COLOURS | Amber, White, Red, Blue |
(P_334384875)
| SKU | P_334384875 |
| Brand | 911 Signal |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.055m |
| Shipping Length | 0.045m |
| Shipping Cubic | 0.000347000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other UAG Services users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
3W Dual Colour Amber/White LED Warning Light Head
$40.00 ex.GST
6W 180° Dimmable Amber LED Warning Light Head (Sur
$80.00 ex.GST
ANT6-3 9W Hide away LED Warning Light
From $55.44 ex.GST
C9 27W LED Warning Light Head
From $100.80 ex.GST
E3 9W LED Warning Light Head
From $64.00 ex.GST
More info